Prezent pod choinkę – książka lub kalendarz

Już z początkiem grudnia zaczynamy się zastanawiać nad prezentami , które podarujemy bliskim na gwiazdkę. Zwykle są to jakieś drobiazgi: rękawiczki, książki, terminarze i kalendarze na nowy rok, kubki z motywującym cytatem, nowy portfel lub ulubione perfumy. Jakie książki kupić dzieciom? Można ich tematykę związać ze świętami Bożego Narodzenia.  Przy zakupie kalendarza lub terminarza  ktoś  wesprze przy okazji  jakąś bliską  sercu  fundację lub organizację charytatywną , ktoś inny zwróci szczególną uwagę na wyjątkowo przemyślany design i ekologiczne rozwiązania. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Książki pod choinkę o Bożym Narodzeniu

Jeśli mamy dzieci w wieku przedszkolnym i młodszoszkolnym powinna spodobać się im książka Astrid Lindgren pt. ” Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Pięcioro dzieci, które mieszkają w niewielkiej osadzie, gdzie są tylko trzy zagrody z zapałem i zaangażowaniem pomagają swoim rodzicom w przygotowaniach do wigilii, nawet Olle, który chętnie by trochę poleniuchował.  Pieką ciasteczka, lakuja prezenty, nie zapominają też o wróblach, którym wystawiają snopki zboża i o choince dla dziadziusia. Wigilia jest pełna radości. Na mszę w dzień Bożego Narodzenia jadą saniami do pobliskiego kościoła paląc pochodnie. Oczywiście czekają też z niecierpliwością na prezenty, które znajdują pod choinka.  Ciekawą propozycją dla starszych czytelników jest ” Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia” autora słynnego ” Świata Zofii” – książka o spotkaniu z Tajemnicą i z soba samym, w perspektywie narodzin Zbawiciela świata.         

Kalendarze i terminarze  na nowy rok

Kalendarz 2023 w ofercie wydawnictwa WAM to bogaty wybór kalendarzy i terminarzy, które możemy włożyć do torby lub przegródki w samochodzie. W ofercie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka znajdziemy darmowe kalendarze ścienne z konkursowymi pracami dzieci, wiele wydawnictw proponuje ciekawe gadżety wykonane w nowatorskich technologiach, z wykorzystaniem ekologicznego, kamiennego papieru. Wybór jest ogromny, wbrew pozorom w dobie Internetu dalej  z nich korzystamy.